20/11/2018 8:00 pm ΟΠΑΠ Α' Γυναικών 2018-2019 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα

ΑΕΛ
Μόρφου 9A, Limassol, Cyprus

Την ήθελε πολύ… και την πήρε
ΣΑΛΑ ΑΕΛ: Robo Markets ΑΕΛ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ.3-1 (25-16, 19-25, 25-18, 25-14)
Τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που ήθελε πάρα πολύ κέρδισε η Robo Markets ΑΕΛ που σε ένα πολύ καλό αγώνα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Α Κατηγορίας κέρδισε την Αναγέννηση Δερύνειας με 3-1 σετ. Οι Λεμεσιανές με 7 βαθμούς σε πέντε αγώνες έχουν αγώνα στο χέρι και εάν κερδίσουν το Σάββατο το ΘΟΙ πλησιάζουν την τετράδα. Η ομάδα του Ιβάνοβιτς έδειξε αντίδραση όταν ισοφαρίστηκε σε 1-1. Η Αναγέννηση δεν εκμεταλλεύτηκε τη συγκυρία της ισοφάρισης και έχασε τον έκτο σερί αγώνα.

Πολύ καλό βόλεϊ έπαιξε στο πρώτο σετ η Robo Μarkets ΑΕΛ και επιβλήθηκε 25-16 απέναντι στην Αναγέννηση που αιφνιδιάστηκε και έχασε το σετ.

Νέα δεδομένα διαμορφώθηκαν στο δεύτερο σετ με την Αναγέννηση να έχει τα ηνία να ξεφεύγει κερδίζοντας 25-19 ισοφαρίζοντας τον αγώνα σε 1-1.

Η Robo Markets ΑΕΛ ήταν καλύτερη στο τρίτο σετ κερδίζοντας 25-18 και ανέκτησε το προβάδισμα με 2-1 σετ.
Τα δεδομένα που διαμορφώθηκαν βοήθησαν πολύ τις Λεμεσιανές που στο τέταρτο σετ ήταν πολύ καλές κερδίζοντας 25-14 και τον αγώνα με 3-1.

Robo Markets ΑΕΛ(Β. ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ): Κωνσταντίνου, Μάγκντιτς, Πεχλιβάνη, Κχαταρασβίλι, Ζελένοβιτς, Παύλου – Στεφάνου. – Αλλαγές: Σιάγα, Σπύρου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ.(I. KOYMH): Λουκά, Σομπόλ, Φραντζέσκου, Σάντζεζ, Γκρίμπαν, Αντωνίου – Λίμπερο: Οικονόμου. – Αλλαγές: Xατζηθωμά, Νικολάου.