Αρχισαν με ήττα οι αδελφές Γιασουμή - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ / ΝΕΑ - Cyprus Volleyball Federation Official Beach Volleyball Site

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κύριο Μενού:

Αρχισαν με ήττα οι αδελφές Γιασουμή

Cyprus Volleyball Federation Official Beach Volleyball Site
Δημοσιεύθηκε από σε ΝΕΑ ·
Με ήττα άρχισαν τις υποχρεώσες τους στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Beach Volley κάτω των 22 ετών που φιλοξενείται στη Θεσσαλονίκη οι δίδυμες αδελφές Κατερίνα και Νατάσα Γιασουμή.

Οι δυο παίκτριες παρά τη φιλότιμη προσπάθειά τους άντεξαν μόλις 34 λεπτά και έχασαν από τις Λευκορωσίδες Shalayeuskaya και Siakretava με 0-2 σετ (21-16- 21-09) στο πλαίσιο του όγδοου ομίλου.

Όπως φαίνεται και από το σκορ μετά το πρώτο σετ οι αδελφές Γιασουμή δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του αγώνα και έχασαν.

Οι δυο πετοσφαιρίστριες θα επιστρέψουν Avant Garde Sports Club στις 21:00 για να αντιμετωπίσουν τις Λετονές νούμερο 9 στην κατάταξη Kravcenoka και Graudina.

Αρχή με Ελβετούς
Εξαλλου, στις 16:50 το απόγευμα θα μπουν στη μάχη του όγδοου ομίλου των Ανδρών και οι Αγαθοκλέους – Χρυσοστόμου όπου θα αντιμετωπίσουν τους Ελβετούς Métral και Zandbergen.