ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
![](https://volleyball.org.cy/wp-content/uploads/2024/05/IMG_3918-500x500.jpg)
Ο Γ. Γεωργίου στην Εθνική Γυναικών U18 και ο Χρ. Πούλλακκος στην Εθνική U18 Ανδρών
H KΟΠΕ προχώρησε στην πρόσληψη των ομοσπονδιακών προπονητών που θα αναλάβουν τις Εθνικές ομάδες U18 Γυναικών (Νεανίδων) και U18 Ανδρών (Eφήβων). Νέος ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής U18 Γυναικών θα είναι
![](https://volleyball.org.cy/wp-content/uploads/2024/01/viber_image_2024-01-11_23-47-33-591-500x500.jpg)
Στην 7η θέση η Εθνική Νεανίδων στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2024 (όμιλος MEVZA) της Σλοβενίας
Κέρδισε για τις θέσεις 7-8 το Ισραήλ Την 7η θέση κατέκτησε στο Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα 2024 (όμιλος MEVZA) που ολοκληρώθηκε σήμερα Παρασκευή 12 Ιανουαρίου 2024 στο Maribor της Σλοβενίας η Εθνική
![](https://volleyball.org.cy/wp-content/uploads/2024/01/2024_01_10-CYP-CZE-028-500x500.jpg)
Εκπληκτική η Εθνική Νεανίδων – Αδικία η ήττα από την Αυστρία
Θα διεκδικήσει την 7η θέση στο Πανευρωπαίκό Πρωτάθλημα MEVZA Eκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική Νεανίδων στην ημτελική φάση για τις θέσεις 5-8 του Πανευρωπαίκού Πρωταθλήματος MEVZA που διεξάγεται στo Μaribor
![](https://volleyball.org.cy/wp-content/uploads/2024/01/2024_01_10-CYP-CZE-026-500x500.jpg)
Εθνική Νεανίδων: Έκανε μεγάλη προσπάθεια αλλά έχασε από Ουγγαρία
Βλέπει πλέον τους αγώνες για τις θέσεις κατάταξης Η Εθνική έχασε από την Ουγγαρία μετά από μεγάλη προσπάθεια και έμεινε στην 4η θέση του Α’ Ομίλου. Στο πρώτο σετ οι
![](https://volleyball.org.cy/wp-content/uploads/2024/01/2024_01_10-CYP-CZE-013-500x500.jpg)
Υπερπροσπάθεια από την Εθνική Νεανίδων που έχασε από τις Τσέχες
Την Πέμπτη στις 10 το πρωί αντιμετωπίζει την Ουγγαρία Η πολύ καλή προσπάθεια δεν αντάμειψε την Εθνική Νεανίδων ούτε στον δεύτερο αγώνα της Τετάρτης 10 Ιανουαρίου 2024 στην πόλη Μaribor
![](https://volleyball.org.cy/wp-content/uploads/2023/12/εθνικη-γυναικων-500x471.jpg)
Εθνική U18 Γυναικών: Συνεχίζει με 14 παίκτριες το μοντάρισμα ενόψει Maribor
Με φιλικά παιχνίδια δίνει έμφαση στην τακτική ο Λ. Λοίζου Στο μοντάρισμα δίνει πλέον προσοχή ο Ομοσπονδιακός τεχνικός της U18 Γυναικών Λούης Λοίζου στην προετοιμασία ενόψει της συμμετοχής στο Πανευρωπαικό