13/02/2024 8:00 pm Α’ Γυναικών (Θέσεις 1-4) 2023-2024 140'

Δ. ΚΟΥΚΟΥΝΗΣΝ. ΑΝΤΩΝΙΟΥΘ. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣΣ. ΣΤΑΥΡΟΥΕ. ΣΙΑΠΑΝΗΠ. ΘΕΟΔΩΡΟΥΙ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΑ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

LEMESOS VB251519211
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.222525253

Λύκειο Πολεμιδιών
Μ. Μερκούρη, Κάτω Πολεμίδια, Κύπρος

ΛΥΚΕΙΟ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ: LEMESOS VOLLEYBALL – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. 1-3 (25-22, 15-25, 19-25, 21-25)

Με τρίποντο έφυγε από το Λύκειο  Πολεμιδιών η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ στην πρεμιέρα της Β Φάσης  και του Ομίλου 1-4. Η προσφυγική ομάδα επικράτησε της LEMESOS VOLLEYBALL με 1-3  σετ σε 1’40 παρουσία 130 φίλων της πετοσφαίρισης. Με τη νίκη η ομάδα του P. Fongel βρίσκεται στο +12 από τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Η LEMESOS VOLLEYBALL έμεινε στην 4η θέση με 27 βαθμούς.

Η LEMESOS VOLLEYBALL μπήκε στον αγώνα με ενθουσιασμό, προηγήθηκε 20-16 και επικράτησε 25-22 σε 21’ γράφοντας το  1-0.

Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ξέφυγε από την αρχή στο δεύτερο σετ (03-11) και αύξανε τη διαφορά (13-23, 15-24) για να επικρατήσει 15-25 σε 21’ ισοφαρίζοντας 1-1. Στο τρίτο σετ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ βρέθηκε μπροστά στο σκορ (15-18) και κέρδισε 19-25 σε 23’ ανατρέποντας το σκορ 1-2. Στο τέταρτο σετ οι πρωτοπόρες προηγήθηκαν 06-13 αλλά η LEMESOS VOLLEYBALL μείωσε στο -3 17-20  αλλά η ομάδα της Νεάπολης κέρδισε 21-25 σε 26’ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 1-3 σετ.

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΛΙΟΤΑΤΗΣ): Ferguson, Λάσπου, Rowald, Στυλιανού, Maciagowski, Ertz – Λίμπερο 1: Aλ. Ιωάννου, Λίμπερο 2: Kαραολή – Αλλαγές: Κέστα, Μάρκαρη, Παναγιώτου, Σιακίδου – Παπακυριακού.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. (P. FONGEL): Nogueras, Hudima, Ριαλά, Mudritskaya, Κωνσταντίνου, Drodz – Λίμπερο 1: Koύτα, Λίμπερο 2: Χριστοφόρου – Αλλαγές: Enneking, Zεμπύλα, Λεωνίδου.

Διαιτητές: Δ. Κουκούνης – Ν. Αντωνίου