06/02/2024 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Μ. ΑΝΤΩΡΚΑΣΙ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΣ. ΙΩΑΝΝΟΥΚ. ΠΥΘΑΡΙΔΗΣΜ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΕ. ΣΙΑΠΑΝΗΣ. ΣΕΡΓΙΟΥΣ. ΣΤΑΥΡΟΥ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 Σετ4 ΣετΣκορ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ212516181
LEMESOS VB251925253

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓ. ΝΕΟΦΥΤΟΥ: ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ –LEMESOS VOLLEYBALL 1-3 (21-25, 25-19, 16-25, 18-25)

Τη νίκη με 1-3 που επισφράγισε τη μεγαλύτερη επιτυχία της LEMESOS VOLLEYBALL, να τερματίσει στην 4η θέση με τη λήξη της Α Φάσης και να μπει στον ΄Όμιλο Τίτλου πέτυχαν οι «ροζ». Η ομάδα του Α.Λιοτατή κέρδισε στο Γυμνάσιο Αγίου Νεοφύτου τη ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ με 1-3 σε 1’42 και ισοβαθμεί με τη λήξη της 14ης αγωνιστικής μαζί με ΑΠΟΛΛΩΝ και Robo Markets ΑΕΛ στους 27 βαθμούς. Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ τερμάτισε την Α Φάση στην 7η θέση. Τον αγώνα είδαν 90 θεατές.

Η LEMESOS VOLLEYBALL προηγήθηκε στο πρώτο σετ 20-22 και επικράτησε με μικρό σερί 21-25 σε 23’ κερδίζοντας 0-1 σετ. Στο δεύτερο σετ η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ κατάφερε να κερδίσει 25-19 σε 23’ και ισοφάρισε 1-1 σετ.

Η ομάδα του Α. Λιοτατή ξέφυγε 10-16 και έκλεισε το σετ με 16-25 σε 23’ ανακτώντας το προβάδισμα 1-2 σετ.  Η LEMESOS VOLLEYBALL προηγήθηκε 17-13 στο τέταρτο σετ και κέρδισε 18-25 εξασφαλίζοντας τη νίκη με 1-3 σετ.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (ΓΡ. ΜΠΑΛΛΟΣ): Napalkova, Stekovic, Σιαλή, Reich, Χατζηκωνστάντα, Κυπριανού – Λίμπερο 1: Xίτζιου, Λίμπερο 2: Γεωργίου – Αλλαγές: Xρίστου, Σιαπάνη, Θεοδούλου.

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΛΙΟΤΑΤΗΣ): Εrtz, Ferguson, Σιαπάνη, Rodwald, Στυλιανού, Maciagowski – Λίμπερο 1: Ιωάννου, Λίμπερο 2: Καραολή – Αλλαγές: Μάρκαρη, Παναγιώτου.

Διαιτητές: M. Aντώρκας – Ι. Σοφοκλέους