19/12/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Α. ΔΑΝΙΗΛΙ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΚ. ΠΥΘΑΡΙΔΗΣΑ. ΑΝΤΩΝΙΟΥΧ. ΤΑΜΑΤΤΙΡΗΜ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΓ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΣ. ΣΤΑΥΡΟΥ

LEMESOS VB252523253
ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ151525161

Λύκειο Πολεμιδιών
Μ. Μερκούρη, Κάτω Πολεμίδια, Κύπρος

ΛΥΚΕΙΟ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ: LEMESOS VOLLEYBALL – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ 3-1 (25-15, 25-15, 23-25, 25-16)

Σπουδαία νίκη πέτυχε η LEMESOS VOLLEYBALL απέναντι στην ΑΝΟΡΘΩΣΗ στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ». Οι «ροζ» επικράτησαν με 3-1 σε 1’36’ στην παρουσία 60 θεατών στο Λύκειο Πολεμιδιών. Με την ολοκλήρωση των αγωνιστικών υποχρεώσεων το 2023 η ομάδα του Αντώνη Λιοτατή βρίσκεται στην 4η θέση. Η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ που αγωνίστηκε χωρίς την  Flores δέχθηκε την 6η της ήττα σε 9 αγώνες και παρέμεινε στην 7η θέση και στο -6 από την αντίπαλό της.

Η LEMESOS VOLLEYBALL στο πρώτο σετ προηγήθηκε 20-11 για να πετύχει το 1-0 σετ κερδίζοντας με 25-15  σε 19’. Οι «ροζ» διαμόρφωσαν το 2-0 αφού εξασφάλισαν το δεύτερο σετ με σκορ 25-15 σε 21’

Στο τρίτο σετ η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ κατάφερε να επικρατήσει 23-25 σε 26’ μειώνοντας σε 1-2 σετ. Στο τέταρτο σετ η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ άρχισε πολύ δυνατά και προηγήθηκε 00-03 και 07-11. Ακολούθως η LEMESOS VOLLEYBALL έφερε το σετ στα μέτρα της και κέρδισε 25-16 εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-1 σετ.

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΛΙΟΤΑΤΗΣ): Ertz, Ferguson, Σιαπάνη, Rodwald, Στυλιανού, Maciagowski – Λίμπερο 1: Α. Ιωάννου, Λίμπερο 2: Δ. Καραολή – Αλλαγές: Λάσπου.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (P. MATELA): Αιμ.Δημητρίου, Young, Θεοδότου, Ardila, Χειμωνίδου, Montoya – Λίμπερο 1: Μαραγκού – Αλλαγές: K. Δημητρίου, Λοίζίδη, Θεμιστοκλέους.

Διαιτητές: A. Δανιήλ – Ι. Σοφοκλέους