19/12/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Χ. ΜΑΙΦΟΣΙΗΣΝ. ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣΓ. ΠΑΥΛΟΥΑ. ΠΟΛΥΔΩΡΟΥΕ. ΣΙΑΠΑΝΗΕ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥΓ. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥΑ. ΚΕΦΑΛΑΣ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ2019230

ΑΕΛ
Μόρφου 9A, Limassol, Cyprus

«ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ»: Robo Markets ΑΕΛ – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3-0 (25-20, 25-19, 25-23)

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις για το 2023 η Robo Markets ΑΕΛ. Στην παρουσία 55 θεατών κέρδισε  για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» στο Αθλητικό Κέντρο «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ» τη ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ με 3-0 σετ σε 1’21’’. Οι «γαλαζοκίτρινες» με τη νίκη τους σταθεροποιήθηκαν στην 3η θέση.  Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ δέχθηκε την έκτη ήττα μένοντας στην 6η θέση.

Η Robo Markets ΑΕΛ δημιούργησε διαφορά τεσσάρων πόντων στο πρώτο σετ 23-19 και επικράτησε 25-20 σε 24’ για να διαμορφώσει το 1-0.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα του J. Payan προηγήθηκε 18-11 για να κερδίσει 25-19 σε 24’ αυξάνοντας σε 2-0  το προβάδισμά της.

Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ στο τρίτο σετ προσπάθησε να μείνει στο ματς. Η Robo Markets ΑΕΛ προηγήθηκε 08-02, αλλά η Βαρωσιώτικη ομάδα μείωσε στο -3 23-20. Τελικά, η Robo Markets ΑΕΛ κατάφερε να κερδίσει 25-23 σε 27’ εξασφαλίζοντας το τρίποντο με 3-0 σετ.

Robo Markets ΑΕΛ (J.PAYAN): Tai, Zvereva, Simonia, Van Sickle, Πεχλιβάνη, Σπύρου – Λίμπερο 1: Κοκκή, Λίμπερο 2: Παλιομυλίτη – Αλλαγές: Dobrasinovic.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (ΓΡ. ΜΠΑΛΛΟΣ): Stekovic, Σιαλή, Προκοπίου, Coleman, Κυριάκου, Νapalkova – Λίμπερο 1: Χίτζιου, Λίμπερο 2: Γεωργίου – Αλλαγές: Nικολάου, Χατζηκωνστάντα.

Διαιτητές: Xρ. Μαίφόσιης – Ν. Τζιακούρης