12/12/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα
Δ. ΚΟΥΚΟΥΝΗΣΚ. ΚΟΓΙΩΝΗΣΣ. ΙΩΑΝΝΟΥΚ. ΠΥΘΑΡΙΔΗΣΜ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΕ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥΑ. ΚΕΦΑΛΑΣ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ182519191
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.252325253

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ «ΜΙΧΑΛΗ ΚΡΑΣΙΑΣ»: Απτόητη η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 9η σερί νίκη

Ξεπέρασε και το εμπόδιο της ΝΕΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ στη Λεμεσό

Απτόητη συνεχίζει η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ». Η προσφυγική ομάδα επικράτησε στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της ΝΕΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ στο Γυμνάσιο Αγίου Νεοφύτου με 1-3 σετ σε 1’50 λεπτά στην παρουσία 90 θεατών. Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ πέτυχε την έννατη σερί νίκη της, ενώ η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ που ισοφάρισε, ηττήθηκε για τέταρτη φορά.

Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ προηγήθηκε 13-17  στο πρώτο σετ για να επιβληθεί 18-25 σε 25’ γράφοντας το 0-1 σετ. Στο δεύτερο σετ οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ 14-14, αλλά η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ κατάφερε να κερδίσει 25-23 σε 26’ και να ισοφαρίσει 1-1 το παιχνίδι.

Στο τρίτο σετ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ κατόρθωσε ν δημιουργήσει σκορ ασφαλείας 14-18 και επικράτησε 19-25 σε 25’ διαμορφώνοντας το 1-2 σετ. Η πρωτοπόρος και αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος κέρδισε το τέταρτο σετ με 19-25 και τον αγώνα με 1-3 σετ.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (ΓΡ. ΜΠΑΛΛΟΣ): Coleman, Θεοδούλου, Napalkova, Stekovic, Κυριάκου, Προκοπίου – Λίμπερο 1: Χίτζιου, Λίμπερο 2: Γεωργίου – Αλλαγές: Σιλβέστρου.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. (P. FONGEL): Noqueras, Hudima, Hart, Μudritskaya, Κωνσταντίνου,Drodz – Λίμπερο 1: Κούτα, Λίμπερο 2: Χριστοφόρου – Αλλαγές: Zεμπύλα, Λεωνίδου, Νικολάου.

Διαιτητές: Δημήτρης Κουκούνης – Κυριάκος Κογιώνης