14/11/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Ν. ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣΚ. ΣΤΕΦΑΝΗΧ. ΓΕΡΟΣΙΜΟΥΝ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥΑ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΗΧ. ΠΑΣΙΟΥΛΗΠ. ΤΟΦΗΑ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ2222100
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.2525253

Σωτήρειον

«ΣΩΤΗΡΕΙΟ»: ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 0-3 (22-25, 22-25, 10-25)

Νέα νίκη για την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ η οποία επικράτησε μέσα στο ΣΩΤΗΡΕΙΟ Αθλητικό Κέντρο της ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ με 0-3 σετ σε 1’20΄΄ (74΄). Η ομάδα του P. Fongel πέτυχε την πέμπτη νίκη σε πέντε αγώνες, συμπλήρωσε 15 βαθμούς και έχει συγκομιδή 15-00 σετ. Η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ δέχθηκε την τρίτη ήττα σε πέντε αγώνες και υποχώρησε στην 5η θέση.

Στο πρώτο σετ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ επικράτησε σε 25’ 22-25 και προηγήθηκε 0-1 σετ. Στο δεύτερο σετ δεν διαφοροποιήθηκαν τα δεδομένα με την ομάδα της Νεάπολης να επικρατεί 22-25 σε 27’ και να αυξάνει το προβάδισμά της 0-2 σετ.

Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ έπαιξε ωραίο βόλει στο τρίτο σετ με αποτέλεσμα να ξεφύγει 05-17 και να κερδίζει σε 22’ 10-25 επικρατώντας με 0-3 σετ.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (P. MATALA): Αrdila, Τζιακίδου, Flores, Montoya, Young, Στ. Ιωάννου – Λίμπερο 1: Δημητρίου, Λίμπερο 2: Μαραγκού – Αλλαγές: Χειμωνίδου, Λοίζίδη, Θεοδότου.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. (P. FONGEL): Ριαλά, Novakovic, Κωνσταντίνου, Drodz, Noqueras, Hudima –Λίμπερο 1: Kούτα, Λίμπερο 2: Χριστοφόρου – Αλλαγές: Zεμπύλα, Νικολάου, Λεωνίδου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ν. Τζιακούρης – Κ. Στεφανή