Λεπτομέρειες

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Περίοδος Τελικό
14/11/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα
Ι. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΑ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣΑ. ΠΟΛΥΔΩΡΟΥΑ. ΑΝΤΩΝΙΟΥΕ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥΕ. ΣΙΑΠΑΝΗΓ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΓ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ

Περίληψη

«ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΕΝΑ»: ΑΠΟΛΛΩΝ – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3-1 (25-17, 25-22, 20-25, 25-22)

Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ που στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» επικράτησε με 3-1 σετ σε 2 ώρες (111’). Με τη νίκη τους οι «γαλάζιες» ανέβηκαν στην 3η θέση με 09 βαθμούς. Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ δέχθηκε την τρίτη ήττα σε πέντε αγώνες και είναι 7η με 05 βαθμούς.

Ο ΑΠΟΛΛΩΝ επικράτησε 25-17 στο πρώτο σετ σε 22’ και προηγήθηκε 1-0. Η ομάδα του Γ. Γιαπάνη αύξησε το προβάδισμά της σε 2-0 κερδίζοντας το δεύτερο σετ με 25-22 σε 27’ αφού είχε προβάδισμα 2-3 πόντων (16-18, 19-22).

Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ κατάφερε να κερδίσει το τρίτο σετ με 20-25 σε 28’ αφού προηγήθηκε 15-20 και μείωσε σε 1-2.

Στο τέταρτο σετ η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ προηγήθηκε 19-21, αλλά ο ΑΠΟΛΛΩΝ ανέτρεψε τα δεδομένα και με σερί 06-01 κέρδισε 25-22 σε 34’ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-1 σετ.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Μilanova, Kyrychenko, Λάμπρου, Da Silva, Ribeiro, Ckhatarasvili – Λίμπερο 1: Δαύίδ, Λίμπερο 2: Ζακχαίου – Αλλαγές: Κωνσταντοπούλου, Χριστοφόρου, Ιορδάνους.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (ΓΡ. ΜΠΑΛΛΟΣ): Σιαλή, Προκοπίου, Coleman, Κυριάκου, Napalkova, Stekovic – Λίμπερο 1: Χίτζιου, Λίμπερο 2: Γεωργίου – Αλλαγές: Θεοδούλου, Xατζηκωνστάντα, Σιλβέστρου, Νικολάου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ι. Σοφοκλέους – Α. Κωνσταντινίδης.