07/11/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Ν. ΑΝΤΩΝΙΟΥΑ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣΑ. ΑΝΤΩΝΙΟΥΘ. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣΧ. ΤΑΜΑΤΤΙΡΗΜ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΓ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΣ. ΣΤΑΥΡΟΥ

ΑΕΛ2525253
LEMESOS VB1822170

ΑΕΛ
Μόρφου 9A, Limassol, Cyprus

«ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ»: Robo Markets ΑΕΛ – LEMESOS VOLLEYBALL 3-0 (25-18, 25-22, 25-17)

Η Robo Markets ΑΕΛ επικράτησε στο Λεμεσιανό ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής του 47ου πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών. Οι «γαλαζοκίτρινες» κέρδισαν στο «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ» την LEMESOS VOLLEYBALL με 3-0 σε 1’26’. Mε το τρίποντο η ομάδα του Payan βρίσκεται στην 3η θέση με 07 βαθμούς. Μετά την ήττα η LEMESOS VOLLEYBALL είναι στην 7η θέση με 03 βαθμούς.

Στο πρώτο σετ η Robo Markets ΑΕΛ προηγήθηκε 14-09 και κέρδισε 25-18 σε 24’ ανοίγοντας το σκορ.

Ντέρμπι ήταν το δεύτερο σετ με τις «γαλαζοκίτρινες» και τις «ροζ» να είναι ισόπαλες (09-09, 13-13). Η Robo Markets ΑΕΛ προηγήθηκε 18-16 και επιβλήθηκε 25-22 σε 30’ αυξάνοντας το προβάδισμά της σε 2-0.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Payan είχε το προβάδισμα (02-09) και επικράτησε 25-17 σε 26’ επικρατώντας με 3-0 σετ.

Robo Markets ΑΕΛ (J. MORENO PAYAN): Van Sickle, Πεχλιβάνη, Σπύρου, Simonia, Zvereva, Moreira Λίμπερο 1: Παλιομυλίτη, Λίμπερο 2: Κοκκή – Αλλαγές: Dobrasinovic.

LEMESOS VOLLEYBALL( Α. ΛΙΟΤΑΤΗΣ): Κυριάκου, Στυλιανού, Gaskin, Ertz, Ferguson, Σιαπάνη – Λίμπερο 1: Α. Ιωάννου – Λίμπερο 2: Α. Καραολή – Αλλαγές: Σοφοκλέους, Παναγιώτου, Λάσπου.

Διαιτητές: Ν. Αντωνίου – Α. Κωνσταντινίδης.