31/10/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Ι. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΙ. ΜΙΤΣΗΣΧ. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΑ. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣΣ. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΟΥΑ. ΙΑΚΩΒΟΥΓ. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥΓ. ΚΑΙΛΗΣ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ2525253
LEMESOS VB1810100

Σωτήριον

Πρώτη νίκη για ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Mε την πρώτη νίκη της ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ σημαδεύτηκε η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» που ολοκληρώθηκε την Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2023. Η «Μεγάλη Κυρία»  επικράτησε 3-0 στο «ΣΩΤΗΡΕΙΟ» Αθλητικό Κέντρο της LEMESOS VOLLEYBALL σε 01’15. Οι «ροζ» δέχθηκαν τη δεύτερή τους ήττα.

Στο πρώτο σετ η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ έκτισε διαφορά έξι πόντων 11-05 για να επικρατήσει 25-18 σε 27’ και να προηγηθεί 1-0.

Στο δεύτερο σετ οι παίκτριες του Piotr Matela μετά το αρχικό 05-01 δημιούργησαν μεγάλες διαφορές 10-03 και 19-06 για να επικρατήσουν 25-10 σε 21’.

Η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ διατήρησε τα ίδια στάνταρ απόδοσης με αποτέλεσμα να προηγηθεί με διαφορές νίκης (16-04, 20-08) για να επικρατήσει 25-10 σε 21’ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-0 σετ.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (P. MATELA): Montoya, Young, Στ. Ιωάννου, Ardila, Τζακίδου, Flores – Λίμπερο 1: Δημητρίου, Λίμπερο 2: Μαραγκού – Αλλαγές:

LEMESOS VOLLEYBALL (A. ΛΙΟΤΑΤΗΣ): Κυριάκου, Στυλιανού, Σιαπάνη, Ertz, Παναγιώτου, Gaskin – Λίμπερο 1: Α. Ιωάννου, Λίμπερο 2: Καραολή – Aλλαγές: Σοφοκλέους, Λάσπου, Μάρκαρη.

Διαιτητές: Ιωάννης Σοφοκλέους – Ιωάννης Μιτσής