30/10/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Σ. ΦΛΟΥΡΗΣΑ. ΖΟΡΛΗΣΒ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥΑ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥΕ. ΠΑΣΤΕΛΛΗΜ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣΓ. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥΓ. ΚΑΙΛΗΣ

Κίτιον
Giorgou Christodoulidi, Larnaca, Cyprus

Πέρασε από το «ΚΙΤΙΟΝ» η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

Kέρδισε την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής με 0-3 σετ

Την 3η της νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε τη Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2023 η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ στο πλαίσιο του 47ου πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Α Κατηγορίας «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ». Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής η ομάδα του P. Fongel επικράτησε στο «ΚΙΤΙΟΝ» της ΑΕΚ με 0-3 σετ σε 01’07’’ και ανέβηκε στους 09 βαθμούς. Η ΑΕΚ δέχθηκε την πρώτη της ήττα.

Στο πρώτο σετ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ προηγήθηκε με 13-19 και επικράτησε με 16-25 σε 21’ και άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο σετ η ομάδα της Νεάπολης προηγήθηκε 00-09 και 03-12 για να ολοκληρώσει το σετ με 13-25 σε 21’. Στο τρίτο σετ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ δημιούργησε διψήφιες διαφορές 06-12 και 09-18 για να κερδίσει 09-25 σε 19’ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 0-3 σετ.

ΑΕΚ (Μ. ΠΡΑΣΑΝΑΚΗΣ): Castilo, Λοίζου, Β. Χαραλάμπους, Simanicova, Α. Χαραλάμπους, Βλάχου – Λίμπερο 1: Popolitova, Λίμπερο 2: Αντωνίου –Aλλαγές: Τσουτσούκη, Κουκουμά, Ισιδώρου.

OΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ (P. FONGEL): Hudima, Μανίταρου, Novakovic, Κωνσταντίνου, Drodz, Νοqueras – Λίμπερο 1: Χριστοφόρου – Αλλαγές: Λεωνίδου,Νικολάου.

Διαιτητές: Σ. Φλουρής – Α. Ζορλής