Λεπτομέρειες

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Περίοδος Τελικό
24/10/2023 8:00 pm Α' Γυναικών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα
Χ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΧ. ΜΑΙΦΟΣΙΗΣΧ. ΓΕΡΟΣΙΜΟΥΝ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥΙ. ΤΟΦΗΣΣ. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΟΥΠ. ΤΟΦΗΤ. ΣΑΒΒΙΔΗΣ

Αποτελέσματα

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.2525253
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ2118130

Περίληψη

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3-0 (25-21, 25-18, 25-13)

Σε ένα εξαιρετικό αγώνα που κράτησε 1’ 22 η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ επικράτησε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» της ΝΕΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ με 3-0 στην Αίθουσα «ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ» που ήταν κατάμεστη. Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ πέτυχε τη δεύτερη νίκη σε δυο αγώνες, ενώ η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ στον πρώτο επίσημο αγώνα της  φέτος έχασε.

Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ξεκίνησε εντυπωσιακά το πρώτο σετ και προηγήθηκε 09-01. Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ όταν βελτίωσε την υποδοχή της έβγαλε άμυνες με αποτέλεσμα να τελειώσει φάσεις και να μειώσει, αλλά η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ επικράτησε με 25-21 σε 27’ και προηγήθηκε 1-0.

Στο δεύτερο σετ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ είχε τον έλεγχο παρά την καλή απόδοση της ΝΕΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (13-09, 18-12) για να κερδίσει 25-18 και να αυξήσει σε 2-0 σε 26’.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του P. Fongel πήρε διαφορά στο σκορ και επικράτησε 25-13 σε 23’ κερδίζοντας με 3-0 σετ.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ (P. FONGEL): Drodz, Nogueras, Hudima, Ριαλά, Νovakovic, Κωνσταντίνου – Λίμπερο: Κούτα, Χριστοφόρου – Αλλαγές: Μudritskaya, Λεωνίδου.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΠΑΛΟΣ): Stekovic, Θεοδούλου, Προκοπίου, Coleman, Κυριάκου, Νapakolva – Λίμπερο: Xίτζιου, Χαραλάμπους – Αλλαγές: Xατζηκωνστάντα, Σιαλή.

Τον αγώνα σφύριξαν οι Χρίστος Μητροφάνους και Χρίστος Μαιφόσιης.