Λεπτομέρειες

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Περίοδος Τελικό
22/01/2024 8:00 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα
Χ. ΜΑΙΦΟΣΙΗΣΚ. ΣΤΕΦΑΝΗΑ. ΠΗΛΕΑΣ. ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΝ. ΣΤΕΦΑΝΟΥΑ. ΤΣΙΕΛΕΠΟΥΙ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΓ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ

Περίληψη

«ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ 1-3 (19-25, 25-16, 23-25, 18-25)

Τεράστια νίκη και τεράστιο πλεονέκτημα ενόψει πλέί-οφς πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ στην Κλειστή Αίθουσα «ΑΦΡΟΔΙΤΗ». Οι «πράσινοι» επικράτησαν 1-3 του Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΥ σε 1’51 ενώπιον 350 θεατών. Η ομάδα του Σάββα Σάββα πέτυχε το 2-0 στις νίκες και αποσπάστηκε στο +5 από τους Παφίτες.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε το πρώτο σετ 19-25 σε 25’και πήρε προβάδισμα 0-1 σετ. Στο δεύτερο σετ ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ ξέφυγε 13-04 και επικράτησε 25-16 σε 23’ ισοφαρίζοντας 1-1 σετ. Στο τρίτο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε 03-07, αλλά το σετ κρίθηκε στο τέλος με τους «πράσινους» να επικρατούν 23-25 σε 28’ και έγραψαν το 1-2 σετ. Στο τέταρτο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε 18-25 σε 26’ και πήρε τη νίκη με 1-3 σετ.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (J. CANNESTRACI): Προδρόμου, Krikun, Σκορδής, Mosquera, Dolgopolov, Tavares – Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Σαββίδης – Αλλαγές: A. Σαββίδης.

ΟΜΟΝΟΙΑ(Σ.ΣΑΒΒΑ): Perreira, Antipkin, Moalla, Aλεξίου, Ελευθερίου, Dvorranen – Λίμπερο 1: Πάπας, Λίμπερο 2: Τουμπή – Αλλαγές: Μαυρομμάτης, Λοίζου.

Διαιτητές: Xρ. Μαίφόσιης – Κ. Στεφανή