22/01/2024 8:00 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Α. ΔΑΝΙΗΛΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΧ. ΓΕΡΟΣΙΜΟΥΑ. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣΑ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΗΡ. ΓΕΩΡΓΙΟΥΓ. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥΒ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΑΠΟΕΛ19252519173
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ25172225152

Λευκόθεο
Λευκοθέου, Έγκωμη, Κύπρος

«ΛΕΥΚΟΘΕΟ»: ΑΠΟΕΛ – Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 3-2 (19-25, 25-17, 25-22, 19-25, 15-09)

Ο ΑΠΟΕΛ στην πρώτη αγωνιστική υποχρέωση για το 2024 μπήκε με νίκη και ελπίζει να προλάβει την 6η θέση. Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας  Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» οι «γαλαζοκίτρινοι» πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας την Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ με 3-2 σετ σε 2’10 και ανέβηκε στους 03 βαθμούς και στο -1 από την ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ.

Η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ κέρδισε το πρώτο σετ 19-25 σε 24’ και προηγήθηκε 0-1 σετ. Ο ΑΠΟΕΛ ανέτρεψε τα δεδομένα και προηγήθηκε 2-`1 σετ. Στο δεύτερο σετ η ομάδα του Μ. Χρυσοστόμου προηγήθηκε 20-16 και κέρδισε25-17 σε 23’ ισοφαρίζοντας 1-1 σετ. Στο τρίτο σετ οι «γαλαζοκίτρινοι» είχαν το προβάδισμα 20-16 και επικράτησαν 25-22 σε 26’.

Η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ κέρδισε το τέταρτο σετ 19-25 σε 25’ άνκαι οι δυο ομάδες βρέθηκαν ισόπαλες 14-14.

Στο πέμπτο σετ ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε 17-15 σε 20’ και πήρε τη νίκη με 3-2 σετ.

ΑΠΟΕΛ (M. XΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ): Αkande, Delgado, Rodriques, Zubkov, Gorbatov, Φ. Χρυσοστόμου – Λίμπερο 1: Στ. Χρυσοστόμου – Αλλαγές: Βιττή.

Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ (Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ): Καρκίδης, Vanags, Aντωνιάδης, Andreev, Iliev, Καραγιάννης – Λίμπερο 1: Παντελή, Λίμπερο 2: Παπαίωάννου – Αλλαγές: Klochko, Πέτρου.

Διαιτητές: Α. Δανιήλ – Χ. Μητροφάνους.