19/01/2024 8:15 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Δ. ΚΟΥΚΟΥΝΗΣΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΣ. ΣΤΑΥΡΟΥΓ. ΠΑΥΛΟΥΜ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΕ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥΓ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΑ. ΚΕΦΑΛΑΣ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 Σετ4 ΣετΣκορ
ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ251816161
ΠΑΦΙΑΚΟΣ232525253

«ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ»: ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ – Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ 1-3 (25-23, 18-25, 16-25, 16-25)

Με ανατροπή πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ για το 2024. Σε αγώνα για την 11η αγωνιστική η ομάδα του Jorge Cannestraci επικράτησε της ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ στο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» με 1-3 σετ σε 1’43. Με τη νίκη του ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ ανέβηκε στη 2η θέση.

Ντέρμπι ήταν το πρώτο σετ με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν (20-20, 22-22),  αλλά την ΑΕΡ ΚΑΡΑΒΑ να επικρατεί 25-23 σε 25’ και να προηγείται 1-0 σετ.

Η ομάδα της Πάφου πήρε διαφορά στο δεύτερο σετ (17-23) και κέρδισε 18-25 σε 25’ ισοφαρίζοντας σε 1-1 σετ.

Στο τρίτο σετ ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ δημιούργησε νταμπλ – σκορ 06-12 και κέρδισε 16-25 σε 21’ ανατρέποντας τα δεδομένα.

Στο τέταρτο σετ ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ είχε σταθερά το προβάδισμα (04-10, 14-21) για να κερδίσει 16-25 σε 23’ κερδίζοντας με 1-3 σετ.;

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ (D. BONIC): Barreto, Kαρακατσάνης, Αllen, Χρυσοστόμου, Rivas, Urquiola – Λίμπερο 1: Βαρνάβα – Αλλαγές: Φιλοκράτους, Χριστοφή, Καλαφάτης, Δημητρίου, Σοφοκλέους.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ(J. CANNESTRACI): Τavares, Προδρόμου, Krikun, Σκορδής, Μοsquera, Dolgopolov –  Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Στ. Σαββίδης – Αλλαγές: Παναγιωτίδης, Σωκράτους.

Διαιτητές: Δ. Κουκούνης, Χρ. Μητροφάνους.