17/11/2023 8:00 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ252227253
ΑΠΟΕΛ212525171

Δερύνειας
Μενεξέδων, Δερύνεια, Κύπρος

ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ: Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. – ΑΠΟΕΛ 3-1 (25-21, 22-25, 27-25, 25-17)

Σημαντική νίκη πέτυχε την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» επικράτησε στο Γήπεδο Δερύνειας μετά από 2’13 του ΑΠΟΕΛ με 3-1 σετ. Η ομάδα του Δημήτρη Αποστόλου βρίσκεται στην 3η θέση με 08 βαθμούς. Ο ΑΠΟΕΛ που ήταν ενισχυμένος με τον Bενεζουελάνο Kevin Delgado Aular ήταν πολύ ανταγωνιστικός ισοφάρισε τον αγώνα, αλλά δέχθηκε την τέταρτη του ήττα. Τον αγώνα παρακολούθησαν 184 φίλοι της πετόσφαιρας.

Η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. επικράτησε 25-21 σε 29’ και προηγήθηκε 1-0. Ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε σε 1-1 αφού κέρδισε το δεύτερο σετ 22-25 σε 32’ ανατρέποντας το 17-15 που προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι.

Το τρίτο σετ κρίθηκε στους έξτρα πόντους με την Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ να επικρατεί 27-25 σε 34’ . Η ομάδα της Δερύνειας προηγήθηκε με 13-10 στα μέσα του σετ.

Η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ εξασφάλισε σκορ ασφαλείας στο τέταρτο σετ 14-19 για να επικρατήσει 25-17 σε 29’ για να κερδίσει 3-1 σετ.

Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. (Δ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ): Iliev, Καραγιάννης, Antonic, Κlochko, Αντωνιάδης, Araujo – Λίμπερο 1: Παντελή, Λίμπερο 2: Παπαίωάννου – Αλλαγές: Πέτρου, Κουμής.

ΑΠΟΕΛ (Μ. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ): Delgado, Rodriques, Κυπριανού, Gorbatov, Φ. Χρυσοστόμου, Akande – Λίμπερο: Στ. Χρυσοστόμου – Αλλαγές:

Διαιτητές: A. Δανιήλ – Σ. Φλουρής.