10/11/2023 8:15 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 140'

Α. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΚ. ΠΥΘΑΡΙΔΗΣΣ. ΣΤΑΥΡΟΥΧ. ΤΑΜΑΤΤΙΡΗΕ. ΣΙΑΠΑΝΗΣ. ΣΕΡΓΙΟΥΑ. ΚΕΦΑΛΑΣ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 Σετ4 Σετ5 ΣετΣκορ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ20252525122
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ25222227153

«ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ»: ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ.  2-3 (20-25, 25-22, 25-22, 25-27, 12-15)

Η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. επικράτησε σε ένα εξαιρετικό αγώνα της ΝΕΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ με 2-3 στο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» σε 2’30’. Ο αγώνας ήταν στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ».

Στο πρώτο σετ η Ενωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ.  προηγήθηκε στο σκορ 20-22 για να επικρατήσει 20-25 σε 27’ και προηγήθηκε 1-0.

Η ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ανέτρεψε το σκορ και προηγήθηκε 2-1 όταν πήρε τα δυο επόμενα σετ με 25-22 και 25-22 σε 28’ και 29’ αντίστοιχα.

Στο τέταρτο σετ η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. κέρδισε στους έξτρα πόντους 25-27 σε 32’ και ισοφάρισε σε 2-2 σετ.

Στο πέμπτο σετ η Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ κέρδισε με 12-15 σε 22’ και επικράτησε με 2-3.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Κ. ΑΔΑΜΟΥ): Μarkovic, Σαββίδης, Νικολάου, Corzo, Ibazeta, Παφίτης – Λίμπερο Tamburi – Αλλαγές: Χρίστου, Ανδρέου.

Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. (Δ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ): Σιαπάνης, Καραγιάννης, Antonic, Πέτρου, Αντωνιάδης, Araujo – Λίμπερο 1: Παντελή, Λίμπερο 2: Παπαίωάννου – Αλλαγές: Κlochko.

Διαιτητές: Α. Κωνσταντινίδης – Χρ. Μητροφάνους