20/11/2023 8:00 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2023-2024 0'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ25251727112

Αφροδίτη
Aphrodite Sports Hall, B6, Paphos, Cyprus

Μεγάλο παιχνίδι στον εξ αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική

Σε μεγάλο ντέρμπι εξελίχθηκε το εξ αναβολής παιχνίδι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» μεταξύ Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ – ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ στην Αίθουσα «ΑΦΡΟΔΙΤΗ» στην Πάφο.  Μετά από μάχη 2’32 λεπτών η ομάδα του J. Cannestraci επικράτησε με ανατροπή της εκπληκτικής ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ και ανέβηκε στην 3η θέση με 08 βαθμούς.

Η ΑΕ Καραβά με τον βαθμό που εξασφάλισε «ξεκόλλησε» από την 7η και τελευταία θέση που βρίσκεται πλέον ο ΑΠΟΕΛ.

Η ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ μπήκε εντυπωσιακά στο παιχνίδι και προηγήθηκε 0-2 σετ. Στο πρώτο σετ η ομάδα του Dragan Bonic προηγήθηκε 16-18. Οι παίκτες του Jorge Cannestraci προσπέρασαν 21-20, αλλά η ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ επικράτησε 22-25 σε 28’. Το 0-2 διαμορφώθηκε σε 30’ ‘όταν η ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ προηγήθηκε 11-16. Ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ μείωσε στον πόντο 20-21, αλλά η προσφυγική ομάδα πήρε το σετ με 20-25 και πήρε «αέρα» δυο σετ.

Ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ στο τρίτο σετ προηγήθηκε 19-13, 21-14 και 23-16 για να επικρατήσει 25-17 σε 24’ και να μειώσει σε 1-2 σετ.

Στο τέταρτο σετ έγινε μεγάλο παιχνίδι με την ομάδα της Πάφου να εξασφαλίζει διαφορά 03 πόντων 21-18. Η ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ αντέδρασε, οδήγησε το σετ στους έξτρα πόντους όπου ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ κέρδισε μετά από 39’ 29-27 και ισοφάρισε 2-2.

Στο τάί – μπρέικ ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ πήρε προβάδισμα 10-06 και 12-08 για να επικρατήσει 15-11 σε 19’ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-2 και τους δυο βαθμούς.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (J. CANNESTRACI): Tavares, Προδρόμου, Krikun, Σκορδής, Μosqouera, Dolgopolov – Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Στ. Σαββίδης – Αλλαγές: Σωκράτους, Α. Σαββίδης.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ (D. BONIC): Γ. Χρυσοστόμου, Δημητρίου, Urquola, Herrera, Rivas, Χριστοφή – Λίμπερο 1: Βαρνάβα – Αλλαγές: Καρακατσάνης, Allen Silva, Καλαφάτης.

Διαιτητές: Iωάννης Μιτσής – Ανδρέας Δανιήλ.