13/01/2023 8:30 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2022-2023 0'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα

ΑΠΟΕΛ251925253

Παραλιμνίου

Σημαντικό διπλό στο Παραλίμνι

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Ε.Ν.Π. –ΑΠΟΕΛ 1-3 (21-25, 25-19, 17-25, 19-25)

Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ μέσα στο Παραλίμνι επί της Ε.Ν.Π. κερδίζοντας με 1-3 σε 107’ και πέτυχε την πρώτη νίκη στο 2023. Παράλληλα, με τη νίκη του ο ΑΠΟΕΛ  πήρε τους τρεις πόντους που χρειάζεται μετά την αφαίρεση των τεσσάρων πόντων. Η Ε.Ν.Π. δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της και δέχθηκε τη δεύτερη σερί ήττα της το 2023.

Ο ΑΠΟΕΛ μετά τα πρώτα στάδια, πήρε διαφορά τριών πόντων 14-17 και 18-21 και πήρε το πρώτο σετ με 21-25 σε 29’ και πήρε το προβάδισμα. Η Ε.Ν.Π. απάντησε στο δεύτερο σετ ξέφυγε 18-10, κέρδισε με 25-19 σε 27’ και ισοφάρισε 1-1 σετ. Στο τρίτο σετ ο ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερος, προηγήθηκε 15-23 και επικράτησε 25-17 σε 26’. Ο ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερος στο τέταρτο σετ προηγήθηκε 14-09, η Ε.Ν.Π. σε 18-13 και επικράτησε 25-19 σε 25’

Ε.Ν.Π. (Τ.GALIMBERTI):  Piza, Ττόφια, Penchev, Σαββίδης, Ανδρέου, Diaz – Λίμπερο 1:Χρυσοστόμου, Λίμπερο 2:Λαμπρινός – Aλλαγές: Γαβριήλ, Kαρκίδης.

ΑΠΟΕΛ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Ευσταθίου, Shlomin, Vanags, Χρυσοστόμου, Uuscari, Πέτρου – Λίμπερο 1: Παντελή – Αλλαγές: Αντωνιάδης, Bερεϊς.

Διαιτητές: Δημήτρης Κουκούνης – Kωνσταντίνος Στεφανής