Λεπτομέρειες

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Περίοδος Τελικό
29/10/2021 8:00 pm Α' Ανδρών (Κανονική Σεζόν) 2021-2022 140'

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. ΔιαιτησίαςΠαρ. Αγώνα
Α. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣΙ. ΜΙΤΣΗΣΑ. ΠΟΛΥΔΩΡΟΥΑ. ΠΗΛΕΑΓ. ΠΕΤΡΟΥΝ. ΦΛΟΥΡΗΓ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΓ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ

Νίκη  για Παφιακό

«ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: ΠΑΦΙΑΚΟΣ – Ε.Ν.Π. 3-0  (25-16, 25-14, 25-19)

Ο Παφιακός πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας Ανδρών κερδίζοντας την Ε.Ν.Π. με 3-0 σετ σε 71’ στο «ΑΦΡΟΔΙΤΗ». Η ομάδα της Πάφου ήταν καλύτερη και υποχρέωσε την Ένωση στην πρώτη ήττα της.

Ο Παφιακός ανέλαβε σχεδόν από την αρχή του πρώτου σετ τα ηνία και προηγείτο σταθερά για να αυξήσει σε 21-14. Οι Παφίτες κέρδισαν με 25-16 σε 23’ και άνοιξαν το σκορ.

Η ομάδα του Κ. Καμπερίδη προηγήθηκε 05-02 στο δεύτερο σετ, αλλά η Ε.Ν.Π.  μείωσε στο -2 6-4. Ο Παφιακός ήταν πολύ καλύτερος και πήρε γερό προβάδισμα 17-10 και κέρδισε με 25-14 σε 24’ και το 2-0 ήταν γεγονός.

Στα ίσια παίχθηκε το τρίτο σετ στα αρχικά στάδια 08-07 με τον Παφιακό να διαμορφώνει στα μέσα του τρίτου σετ 16-11 και το 19-13 για να κερδίσει σε 24’ 25-19 και τον αγώνα 3-0 σετ.

ΠΑΦΙΑΚΟΣ(K. KAΜΠΕΡΙΔΗΣ): Ασπιώτης, Vliller, Freire, Οιονομίδης, Eυστσθίου, Χρυσοστόμου – Λίμπερο: Αντωνίου. – Αλλαγές: Χριστοφή, Σκορδής.

E.Ν.Π. (Δ. ΜΑΡΚΑΚΗΣ): Αcosta, Cutinho, Μαρουλής, Γεωργίου, Ιακώβου,  – Λίμπερο: Πάπας – Αλλαγές: Σιόκκουρος, Καρκίδης, Σαράντης.