30/10/2020 8:00 pm ΟΠΑΠ Α' Ανδρων 2020-2021 140'

Σ. ΦΛΟΥΡΗΣΚ. ΣΤΕΦΑΝΗΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΧ. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΣ. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΟΥΑ. ΧΡΥΣΑΝΘΟΥΠ. ΤΟΦΗΓ. ΚΑΙΛΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ.2316150

Ελευθερία
Lefkotheou, Egkomi, Cyprus

Κέρδισε και βλέπει τους Σκοπιανούς

ΣΤΑΔΙΟ «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ –ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ»: ΟΜΟΝΟΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡΕΝΑΡΟΥΣ 3-0 (25-23, 25-16, 25-15)

Η Ομόνοια τα…χρειάστηκε στο πρώτο σετ στον αγώνα με την Ολυμπιάς Φρενάρους για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών, αλλά κέρδισε τους νεοφώτιστους με 3-0 σετ και συνεχίζει την αήττητη πορεία της. Παράλληλα, επικεντρώνεται στους δυο αγώνες της Ευρώπης Δευτέρα και Τρίτη.

Η Ολυμπιάς πήγε στο Στάδιο «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» έπαιξε στα ίσα την Ομόνοια στο πρώτο σετ αλλά τελικά έχασε.

Η Ολυμπιάδα Φρενάρους έπαιξε ίσος προς ίσον την Ομόνοια στο πρώτο σετ που έπαιξε με τον Μ. Λοϊζου βασικό και έχασε στις λεπτομέρειες από τους «πράσινους» με 25-23 σε 25’.

Στο δεύτερο σετ η Ομόνοια παίζοντας με αλλαγές ανέβηκε προηγήθηκε 18-11 και κέρδισε 25-16 σε 22’ και έτσι έγινε το 2-0 σετ.

Oι «πράσινοι» στο τρίτο σετ ρόλαραν και κατάφεραν να προηγηθούν με νταμπλ – σκορ 12-06, να αυξήσουν σε 19-10 και να τελειώσουν το σετ με 25-15 σε 21’ και τον αγώνα σε 68’ με 3-0 σετ.

ΟΜΟΝΟΙΑ(Σ. ΣΑΒΒΑ):Bojic, Rangel, Σ.Πετρακκίδης,Λοϊζου, Προδρόμου, Ελευθερίου, – Λίμπερο: Πλατρίτης – Αλλαγές:Α. Πετρακκίδης,,Χατζηφιλίππου, Μαυρομμάτης, Αλεξίου, Αντωνιάδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡΕΝΑΡΟΥΣ(Π. ΚΩΝΣΤΑΣΝΤΙΝΟΥ): Αδάμου, Βασιλείου, Alan, Σαράντης, Payan, Ξενοφώντος– Λίμπερο:Πρωτοπαπάς – Αλλαγές: Χαραλάμπους, Θεοφάνους.