Λεπτομέρειες

Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Περίοδος Τελικό
03/12/2019 8:00 pm ΟΠΑΠ Α' Γυναικών 2019-2020 140'

Διαιτητές

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Διαιτησίας

Σε ρυθμούς ρελαντί

«ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: Korantina Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-0 (25-12, 25-12, 25-13)

Παίζοντας σε ρυθμό ρελαντί και σε μόλις 61’ ο Korantina Homes Παφιακός κέρδισε την ουραγό Ομόνοια με 3-0 στο «Αφροδίτη» για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών. Η ομάδα της Πάφου πέρασε ομαλά στη μετά Γιαπάνη εποχή και βλέπει τετράδα. Η Ομόνοια έκανε το καθήκον της αλλά έχασε για 7η φορά.

Η Ομόνοια ήταν απόλυτα ανταγωνιστική στο πρώτο σετ αφού οι «κόκκινες» (οι εμφανίσεις του «τριφυλλιού» ήταν ισόπαλες με  τις γηπεδούχες 08-08. Με ντεμαράζ ο Korantina Homes Παφιακός πριηγήθηκε 22-12 για να κερδίσει σε 21’ το σετ 25-12 ανοίγοντας το σκορ.

Η ομάδα του Κωνσταντινίδη έπαιξε σωστά και στο δεύτερο σετ και ξέφυγε με νταμπλ – σκορ 16-08 για να κερδίσουν εκ νέου 25-12 σε 21’ και να αυξήσουν σε 2-0 σετ.

Ο Korantina Homes Παφιακός δεν είχε πρόβλημα ούτε στο τρίτο σετ και αφού ξέφυγε με 14-09 ανατρέποντας το αρχικό 02-05 της Ομόνοιας κέρδισε 25-13 σε 19’ και τον αγώνα 3-0 σετ.

Korantina Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (KΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ): Batista, Τσαγγάρη, Κωνσταντίνου, Da Silva, Soouza, Θεοτή – Λίμπερο: Στεφάνου. – Αλλαγές: Ιορδάνους, Χατζηλαμπρή.

OMONOIA (Ν. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ): Μαργιόλα, Popolitova, Καυκαρίδου, Αλεξάνδρου, Proovel – Λίμπερο: Τσίρακου. – Αλλαγές: Παπασάββα, Mακλάσκι.