Ημερομηνία Ώρα Κατηγορία Περίοδος Τελικό Θεατές
29/11/2019 8:00 pm ΟΠΑΠ Α' Ανδρων 2019-2020 140' 65

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα
Γ. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥΔ. ΚΟΥΚΟΥΝΗΣΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΝ. ΝΙΚΟΛΑΟΥΑ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΗΙ. ΤΟΦΗΣΓ. ΚΑΙΛΗΣ

Ε.Ν.Π.2116150

Λευκόθεο
Λευκοθέου, Έγκωμη, Κύπρος

«ΛΕΥΚΟΘΕΟ»: ΑΠΟΕΛ – Υπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π. 3-0 (25-21, 25-16, 25-15)

Την τρίτη του νίκη πέτυχε την Παρασκευή για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κστηγορίας Ανδρών τελευταίας του Α Γύρου το ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» κέρδισαν στο «Λευκόθεο» με 3-0 την Yπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π. και βλέπει με αισιοδοξία τον Β Γύρο που θα κτυπήσει ρέστα για την τετράδα. Οι «βυσσινί» προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν και δέχθηκαν την 6η τους ήττα.

Η Yπεραγορά Κόκκινος E.N.Π. μπήκε αποφασιστικά στο πρώτο σετ και είχε ελαφρύ προβάδισμα στι σκορ. Η ομάδα του Λάϊου βρήκε τον τρόπο να πάρει τον έλεγχο και στα μέσα του σετ ξέφυγε 19-15. Οι «γαλαζοκίτρινοι» παίζοντας με άνεση πλέον κέρδισαν 25-21 σε 32’ παίρνοντας το  σετ.

Το ΑΠΟΕΛ έλεγξε το δεύτερο σετ και ξέφυγε πέντε πόντους 09-04. Οι «γαλαζοκίτρινοι» ανέβασαν στροφές και ξέφυγαν 14 -09. Το σετ δεν είχε διακυμάνσεις με το ΑΠΟΕΛ να διατηρείται στην πρωτοπορία 18-12 με αποτέλεσμα να κερδίσει 25-16 σε 25’ για το 2-0.

Στο τρίτο σετ η Υπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π. ήθελε να φανεί ανταγωνιστική. Εν μέρει το πέτυχε αφού δεν άφησε το ΑΠΟΕΛ να ξεφύγει 11-08. Ένα σερί όμως 06-03 για την ομάδα του Λάϊου έφερε το σκορ στο 18-11. Το ΑΠΟΕΛ πήρε τελικά το σετ με 25- 15 και τον αγώνα 3-0 σε 81 ‘.

ΑΠΟΕΛ(Γ. ΛΑΙΟΣ):Κασαμπαλής, Juarez, Ευσταθίου, Χρυσοστόμου, Vilickovic, Γεωργίου – Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Αβερκίου

Υπεραγορά Κόκκινος Ε.Ν.Π.(Ν. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ): Milkov, Παπανδρέου, Στέκας,Stevovic,  Nascimento, Γιάγκος – Λίμπερο: Ελευθερίου – Αλλαγές: Χαραλάμπους.