09/02/2021 8:00 pm Κύπελλο ΟΠΑΠ A' Γυναικών 2020-2021 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα
Κ. ΣΤΕΦΑΝΗΧ. ΜΑΙΦΟΣΙΗΣΖ. ΠΟΥΓΙΟΥΚΚΑΣΝ. ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣΣ. ΚΑΙΜΑΚΛΙΩΤΟΥΑ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΗΤ. ΣΑΒΒΙΔΗΣ

LEMESOS VB22252522092

Αθλ.Κέντρο Ανόρθ.
Κλεοβούλου, Αγλαντζιά, Κύπρος

Μάχη και πρόκριση «Μεγάλης Κυρίας»

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΟΡΘΩΣΕΩΣ: ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ – LEMESOS VOLLEYBALL 3-2 (25-22, 23-25, 20-25, 25-22, 15-09)

Φοβερό παιχνίδι έγινε στο Αθλητικό Κέντρο Ανορθώσεως μεταξύ Ανορθώσεως – Lemesos Volleyball με την Ανόρθωση να κερδίζει με 3-2 μετά από ανατροπή. Με δεύτερη νίκη η «Μεγάλη Κυρία» προκρίθηκε στην ημιτελική φάση.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του με όλα τα σετ να κρίνονται στις λεπτομέρειές.

Η «Μεγάλη Κυρία» προηγήθηκε με 1-0 αφού επικράτησε 25-22 στο πρώτο σετ. Η Lemesos Volleyball αντέδρασε και ανέτρεψε το σκορ αφού κέρδισε το δεύτερο και τρίτο σετ με 23-25 και 20-25 και μπήκε στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Η Ανόρθωσις προ του φάσματος αποκλεισμού επικράτησε στο τέταρτο σετ 25-22 και ισοφάρισε 2-2 το παιχνίδι. Στο τάϊ – μπρέικ η «Μεγάλη Κυρία» επιβλήθηκε κερδίζοντας με 15-09 και τον αγώνα 3-2 σετ.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (AL. BOSCOVIC):  Bασιλείου, Caetano, Ριαλά, Ζεμπύλα, Bratunhinna, Χαραλάμπους – Λίμπερο 1: Δαϋίδ, Λίμπερο 2: Αντωνίου – Αλλαγές:

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΣΠΥΡΟΥ): Azevedo, Κωνσταντοπούλου, Ε. Μιχαήλ, Σίσκου, Summer, Σιδερά – Λίμπερο 1: Καραολή, Λίμπερο 2: Α. Μιχαήλ – Αλλαγές: B. Bozianu, R. Bozianu, Κωνσταντινίδου.