05/03/2024 8:00 pm Α’ Γυναικών (Θέσεις 1-4) 2023-2024 62'

Χ. ΜΑΙΦΟΣΙΗΣΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΑ. ΑΝΤΩΝΙΟΥΣ. ΙΩΑΝΝΟΥΕ. ΣΙΑΠΑΝΗΕ. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥΓ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΓ. ΚΑΙΛΗΣ

Ομάδα1 Σετ2 Σετ3 ΣετΣκορ
ΑΕΛ1808210
LEMESOS VB2525253

AΕΛ

NΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ:  Robo Markets ΑΕΛ – LEMESOS VOLLEYBALL 0-3 (18-25, 08-25, 21-25)

Την πρώτη της νίκη στον Όμιλο 1-4 πέτυχε η LEMESOS VOLLEYBALL που επικράτησε στην Αίθουσα ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ της Robo Markets ΑΕΛ με 0-3 σετ σε 1’08 και ανέβηκε στην 3η θέση αφήνοντας 4η την Robo Markerts ΑΕΛ.

Στο πρώτο σετ οι ροζ επικράτησαν 18-25 σε 21’ και προηγήθηκε 0-1 σετ.  Η LEMESOS VOLLEYBALL ήταν ανώτερη στο δεύτερο σετ και αφού προηγήθηκε 05-11 κέρδισε 08-25 σε 19’ και αύξησε σε 0-2 σετ.

Στο τρίτο σετ έγινε παιχνίδι με τις δυο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τη Lemesos Volleyball να επικρατεί 21-25 σε 25΄επικρατώντας 0-3.

Robo Markets AΕΛ (J. PAYAN): Σπύρου, Simonia, Zvereva, Cvlovic, Tai, Πεχλιβάνη – Λίμπερο 1; Κοκκή, Λίμπερο 2; Παλιομυλίτη – Aλλαγές: Mιχαήλ, Θεοφίλου.

LEMESOS VOLLEYBALL (Α. ΛΙΟΤΑΤΗΣ: Rodwald, Στυλιανού, Σιαπάνη, Ertz, Ferguson, Maciagowski – Λίμπερο 1: Iωάννου, Λίμπερο 2: Καραολή – Αλλαγές: Kυριάκου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χρ. Μαιφόσιης – Χρ. Μητροφάνους