09/04/2024 8:00 pm Κύπελλο ΟΠΑΠ A' Γυναικών 2023-2024 73'

Χ. ΜΑΙΦΟΣΙΗΣΙ. ΜΙΤΣΗΣΜ. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣΧ. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΧ. ΤΑΜΑΤΤΙΡΗΜ. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛΓ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΓ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ

ΑΕΛ1123190
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.2525253

AΕΛ

ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ: Robo Markets ΑΕΛ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 0-3 (11-25, 23-25, 19-25)

Στην παρουσία 200 θεατών η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ κέρδισε και στη Λεμεσό την Robo Markets ΑΕΛ με 0-3 σετ σε 1’25’ και με δεύτερη νίκη προκρίθηκε στον Τελικό του 47ου Κυπέλλου ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ που θα φιλοξενηθεί την Τρίτη 16 Απριλίου στην Κλειστή Αίθουσα ΑΦΡΟΔΊΤΗ στην Πάφο,.Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ διεκδικεί το δεύτερο σερί Κύπελλο και νταμπλ.

Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ήταν ανώτερη στο πρώτο σετ και επιβλήθηκε 11-25 σε 17’ ανοίγοντας το σκορ.

Το δεύτερο σετ ήταν ντέρμπι με την Robo Markets ΑΕΛ να προηγείται 15-13, αλλά την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ να ανατρέπει τα δεδομένα και να κερδίζει 23-25 σε 26’ γράφοντας το 0-2 σετ εξασφαλίζοντας την πρόκριση στον Τελικό.

Στο τρίτο σετ έγινε αμφίρροπος αγώνας στα αρχικά στάδια, αλλά η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ανέβασε στροφές, κέρδισε με 19-25 σε 36’ και πήρε την νίκη με 0-3, και τυπικά την πρόκριση.

Robo Markets ΑΕΛ (Μ. PAYAN): Πεχλιβάνη, Σπύρου, Tai, Moreira, Simonia, Cvijovic- Λίμπερο 1: Κοκκή, Λίμπερο 2: Παλιομυλίτη – Aλλαγές: Θεοφίλου, Κουριέα, Κυριακίδου.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. (P. FONGEL): Noqueras, Hudima, Ριαλά, Εnneking, Κωνσταντίνου, Drodz – Λίμπερο 1: Κούτα, Λίμπερο 2: Xριστοφόρου – Aλλαγές: Ζεμπύλα, Λεωνίδου, Μανίταρου.