09/02/2024 8:00 pm Α' Ανδρών (Play-Off-2) 2023-2024 140'

Δ. ΚΟΥΚΟΥΝΗΣΣ. ΦΛΟΥΡΗΣΣ. ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΑ. ΠΗΛΕΑΝ. ΣΤΕΦΑΝΟΥΓ. ΧΑΡΙΣΗΣΓ. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣΣ. ΣΤΑΥΡΟΥ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ2720160

Αφροδίτη
Aphrodite Sports Hall, B6, Paphos, Cyprus

«ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ –ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ 3-0 (29-27, 25-20, 25-16)

Ένα βήμα από την πρόκρισή του στους Τελικούς του 53ου πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ» είναι ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ. Στον πρώτο αγώνα για την ημιτελική φάση η ομάδα της Πάφου κέρδισε την ΑΝΟΡΘΩΣΗ στην Κλειστή Αίθουσα «ΑΦΡΟΔΙΤΗ» με 3-0 σε 1’39 στην παρουσία 110 θεατών.

Στο πρώτο σετ έγινε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι με τον Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟ να προηγείται 23-21 και να κερδίζει στους έξτρα πόντους 29-27 σε 38’ ανοίγοντας το σκορ.

Η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ με τον Πέτρο Κοντό στον πάγκο της έκανε φοβερό ξεκίνημα και προηγήθηκε 05-12. Ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ αντέδρασε και έκανε την ανατροπή κερδίζοντας 25-20 σε 30’ βάζοντας βάσεις νίκης με το 2-0 σετ.

Στο τρίτο σετ ο Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή (04-01, 14-11) για να κερδίσει 25-16 σε 25’ κερδίζοντας 3-0.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (J. CANNESTRACI):  Σκορδής, Προδρόμου, Krikun, Aυγ. Σαββίδης, Parede, Dolgopolov – Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Στ. Σαββίδης – Αλλαγές: Σωκράτους, Αλ. Σαββίδης.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ (Π. ΚΟΝΤΟΣ): Ηobern, Ambouila, Sinhayeuski, Χριστοφόρου, Krisko, Leontyev – Λίμπερο 1: Ι. Κοντός, Λίμπερο 2: Μιλτιάδους – Αλλαγές: Kυπριανού, Ι. Κοντός.

Διαιτητές: Δ. Κουκούνης – Ι. Φλουρής