April 23, 2018

ΠΑΦΙΑΚΟΣ v ΑΠΟΕΛ

Το ΑΠΟΕΛ επικράτησε στο «χρυσό» σετ με 15-13 και προκρίθηκε στον Τελικό του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Ανδρών  Α Κατηγορίας.

Β’ Ημιτελικός – Κορίτσια

Η Σχολή Μωραίτη παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ νίκησε με 3-0 σετ το Λύκειο Πέτρου και Παύλου και προκρίθηκε στον αυριανό τελικό. Πήρε το πρώτο σετ με 25-9 σε 19 λεπτά, το δεύτερο με 25-16 σε 20 λεπτά και το τρίτο με 25-14 σε 23 λεπτά. Τον αγώνα παρακολούθησαν 150 φίλαθλοι περίπου. Διακύμανση του σκορ: 1ο …

Β’ Ημιτελικός – Κορίτσια Read More »

Α’ Ημιτελικός – Κορίτσια

Στον πρώτο ημιτελικό που διεξήθχη στο Θεμιστόκλειο Αθλητικό Κέντρο το 4ο Γενικό Λύκειο Λάρισας επικράτησε του 2ου Πειραματικού Αθηνών με 3-0 σετ (25-20 σε 27λεπτά, 25-19 σε 25 λεπτά και 25-18 σε 24 λεπτά). Ο αγώνας διήρκησε 1 ώρα και 16 λεπτά. Συνθέσεις ομάδων: 2ο Πειραματικό Αθηνων (Α.Τσούκος): 6. Πάλλα,  7. Σ.Ρόκα,  1. Δημοπούλου,  10. …