14/02/2023 8:00 pm Α’ Γυναικών (Θέσεις 5-8) 2022-2023 0'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' ΣημειωτήςΠαρ. Αγώνα
Δ. ΚΟΥΚΟΥΝΗΣΧ. ΜΗΤΡΟΦΑΝΟΥΣΑ. ΠΗΛΕΑΑ. ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΝ. ΣΤΕΦΑΝΟΥΝ. ΦΛΟΥΡΗΠ. ΤΟΦΗ

ΑΡΗΣ ΠΟΛ.25132725142
LEMESOS VB22252527163

Αφροδίτη
Aphrodite Sports Hall, B6, Paphos, Cyprus

ΑΙΘΟΥΣΑ «ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: ΆΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ – LEMESOS VOLLEYBALL 2-3 (25-22, 13-25,27-25, 25-27, 14-16)

Σημαντική νίκη πέτυχε η Lemesos Volleyball που επικράτησε μέσα στο «ΑΦΡΟΔΙΤΗ» στην Πάφο του Άρη Πολεμίου με 2-3 σε 124’  και πήρε βαθιά ανάσα για τη συνέχεια. Από την άλλη, ο Άρης Πολ. πήρε έναν πολύτιμο  πόντο.

Στο πρώτο σετ ο Άρης Πολ. προηγήθηκε 25-22 σε 28’ και άνοιξε το σκορ. Το επόμενο σετ κέρδισε η Lemesos Volleyball αφού προηγήθηκε 13-22 κέρδισε 13-25 σε 21’ και ισοφάρισε 1-1. Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο τρίτο σετ με τις «πράσινες» να επικρατούν 27-25 αφού προηγήθηκε 18-14 σε 26’ και πήρε το προβάδισμα. Οι «ροζ» επικράτησαν σε 25-27 σε 30’ και ισοφάρισαν 2-2. Τα πάντα κρίθηκαν στο τάϊ –μπρέικ όπου σε 19’ επικράτησε 14-16 και κέρδισε 2-3 το σετ.

ΆΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ(Γ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ): M. Kουππή, Kadyrova, Πέτρου, Khovalkina, Castilo, Χατζηχριστοδούλου. – Λίμπερο: Ρ. Κουππή, Α. Παπά – Αλλαγές:

LEMESOS VOLLEYBALL(Α.ΛΙΟΤΑΤΗΣ): Van der Veen, Κέστα, Murambi, Gouchlin, Στυλιανού, Σιαπάνη – Λίμπερο; Μιχαήλ, Ιωάννου – Αλλαγές: Παναγιώτου.