26/03/2019 8:00 pm Κύπελλο ΟΠΑΠ A' Γυναικών 2018-2019 140'

Α' ΔιαιτητήςΒ' ΔιαιτητήςA' ΕπόπτηςB' ΕπόπτηςA' ΣημειωτήςΒ' Σημειωτής

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.222521221

Αφροδίτη
Aphrodite Sports Hall, B6, Paphos, Cyprus

Βάσεις πρόκρισης από Korantina Homes Παφιακό

Βάσεις πρόκρισης για πρόκριση του φάϊναλ – φορ του ΟΠΑΠ Κυπέλλου Γυναικών Α Κατηγορίας έβαλε. Στον πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης που έγινε το βράδυ της Τρίτης στη Σάλα «Αφροδίτη» ο Korantina Homes Παφιακός κέρδισε με 3 -1 σετ και πήρε το προβάδισμα. Η πρόκριση θα κριθεί όπως ήταν αναμενόμενο σε αυτό το ζευγάρι στον επαναληπτικό της Λευκωσίας την ερχόμενη Τρίτη 02 Απριλίου 2019.

Η ομάδα της Πάφου χρειάζεται δυο σετ για να βρεθεί στο φάϊναλ – φορ. Αντίθετα, η Ολυμπιάδα χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 για να κυνηγήσει την τετράδα στο «χρυσό» σετ.

Ο αγώνας ήταν απόλυτα ισορροπημένος με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τις εντυπώσεις. Στο πρώτο σετ ο Korantina Homes Παφιακός κέρδισε με 25-22 και προκρίθηκε με 1-0. Η Ολυμπιάδα απάντησε στο δεύτερο σετ κερδίζοντας με τη σειρά της 22-25 και ισοφάρισε σε 1-1. Στο τρίτο σετ η παφιακή ομάδα πήρε τα ηνία στο σκορ κερδίζοντας με 25-21. Ο Korantina Ηοmes Παφιακός κέρδισε και το τέταρτο σετ 25-22 και τον αγώνα με 3-1 σετ.

Korantina Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ(ΣΤ. ΜΑΣΙΑΣ): Μίλκα, Τολεντίνο, Γιωργάλλα, Τίλεϊ, Βέρμπλ, Χριστοδούλου – Λίμπερο: Κουππή. – Αλλαγές: Τάκη, Δημητρίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ(Θ. ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ): Οικονομίδου, Μποζιάνου, Χέρβεϊ, Πέτρου, Γκούντγουορθ, Νικολογιάννη – Λίμπερο 1: Κούτα, Λίμπερο 2: Μαραγκού. – Αλλαγές: Ψιλογένη, Χαραλάμπους.