29/11/2018 8:00 pm ΟΠΑΠ Β' Ανδρών 2018-2019 140'

Γήπεδο

Γυμνάσιο Αγίου Αθανασίου
Unnamed Road, Agios Athanasios, Cyprus

Περίληψη

Tην πρώτη της νίκη πέτυχε την Πέμπτη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Ανδρών η Ε.Ν.Α.ΑΘ. Σε ένα πολύ καλό αγώνα οι «κιτρινόμαυροι» εκμεταλλεύτηκσν την έδρα τους και κέρδισαν στο Γυμνάσιο Αγίου Αθανασίου την Ολυμπιάδα Νεαπόλεως με 3-1 σετ. Αντίθετα, η προσφυγική ομάδα δέχθηκε τη δεύτερη ήττα της.

Το πρώτο σετ ήταν πολύ δυνατό με την Ένωση να κερδίζει 25-23 και να προηγείται με 1-0. Η Ολυμπιάδα αντέδρασε και μετά από ένα σκληρό σετ η ομάδα της Νεάπολης κέρδισε 25-21 και ισοφάρισε σε 1-1. Η συνέχεια άνηκε στους Λεμεσιανούς που κέρδισαν το τρίτο και τέταρτο σετ 25-18 και 25-19 εξασφαλίζοντας το τρίποντο.
Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Δευτέρα 03 Δεκεμβρίου 2018 με τον αγώνα ΑΠΟΚ – Ολυμπιάδα Φρενάρους στο Αθλητικό Κέντρο Πανεπιστημίου.